Stalking
 

 Stalking czyli uporczywe  nękanie (art. 190 a k.k.) to wbrew powszechnemu przekonaniu nie tylko problem  cele brytów. Aktorzy, muzycy czy prezenterzy telewizyjni  czasami są niepokojeni przez swoich psychofanów,  których zainteresowanie przybiera formę nękania. Jest to jednak jeden ze skutków popularności, z jakim osoby publiczne muszą się liczyć. Osoby te mają możliwości, żeby sobie  z tym problemem radzić – przeważnie dysponują środkami finansowymi na zapewnienie sobie  pomocy wyspecjalizowanych  w tej dziedzinie adwokatów oraz ochrony. Mogą też liczyć na wsparcie ze strony mediów oraz większą uwagę przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

W dużo gorszej sytuacji są osoby prywatne, kiedy stają się ofiarami stalkingu. Są bowiem zdane wyłącznie na siebie. W czasach nowoczesnych technologii w zasadzie każdy może być nękany, choćby dziesiątkami niechcianych maili, telefonów czy sms’ów. Tylko ktoś, kto osobiście tego doświadczył wie, jak bardzo może to być męczące, jak utrudnia i destabilizuje życie.

Przed stalkingiem trudno się zabezpieczyć. Istnieją jednak sposoby, żeby zniechęcić stalkera do podejmowania nowych działań. Można też skutecznie doprowadzić do poniesienia przez sprawcę odpowiedzialności karnej. Jak to zrobić? Służymy pomocą.

Patrz: porady

 

 

 
 
NEWSLETTER
 

dodaj
 
 
PARTNERZY